Bardzo często kupując do naszych replik dodatkowe magazynki typu mid/low/real-cap, w ich opisie można zlaeźć frament dotyczący wstakań jak o nie zbać, jak koserwować, awierające wolno/nie wolno/należy itp. W śród tych treści znaleźć można opinie, aby nie ładować do pełna kulkami magazynków podczas ich pierwszego użycia, przed pierwszym użyciem nalezy przesmarować magazynek olejkiem silikonowym itp... Dlaczego się z tym nie zgadzamy?

 

Smarowanie i nabijanie kulek o magazynków:

Otóż... Według naszej opinii i doświadczenia niestety nijak się to ma do rzeczywistości. Przez lata gry w ASG nie zauważyliśmy, aby przy pierwszym nabijaniu kulkami magazynka dochodziło do uszkodzeń. Tak samo jeśli chodzi o ich smarowanie olejkiem silikonowym. Uważamy, że magazynek nasmarowany takim olejkiem bywa bardziej problematyczny. Dlaczego? Po pierwsze do olejku potrafi się kleić brud, który zbieramy do ładownic biegając po lasach, czy budynkach. Po drugie - smar który znajduje się na sciankach wewnętrnych magazynków stykając się z kulkami również je smaruje i dalej jest na nich przenoszony do komory hop-up i na gumkę hop-up, co skutkuje znacznie słabszym podkręceniem kulki, a w efekcie zmniejszonym zasięgiem.


Przechowywanie/rozłaowywanie kulek w/z magazynków:

Na pewno nie można sie nie zgodzić z radami odnośnie rozładowywania magazynków po grze. Tu nie ulega wątpliwościom, że zduszona sprężyna znacznie szybiej będzie tracić swoje właściwości i gorzej bęzie wypychać kulki do komoru hop-up. Kiepskie podawanie kulek z magazynka może powoować częstsze zacięcia kulek w komorze, odebrać przyjemność strzelania itd. Zatem na pewno po skończonej grze ROZŁADOWUJEMY kulki z magazynka! 

My nigdy nie nabijamy magazynków na "full". Znaczy się jeśli nasz magazynek ma pojemność 85/120/140 kul, nabijamy je odpowiednio ok 70-75/100-110/120-130 kul. Oczywiście nei musimy ich liczyć ;) Z czasem nabierzecie tego wyczucia i będziecie łądować je do pierwszego oporu.

 

Czyszczenie/konserwacja magazynków:

Co jeśli już mamy nasmarowane magazynki olejkiem silikonowym? To nie koniec świata, nie musimy ich wyrzucać i kupować nowych. Olejek silikonowy oskonale rozuszcza się np w benzynie ekstrakcyjnej. Wystarczy rozłożyć taki magazynek i okłanie umygo benzyną ekstrakcyjną. Benzyna szybko oparuje i magazynek może służyć nam dalej. Zdecydowanie gorzej będzie jeśli olejek został przeniesiony juz na gumkę hop-up. Tu polecamy skontaktować sie z serwisem lub zaopatrzyć się w specjalistyczny preparat czyszczący.

Niestety benzyna ekstrakcyjna może rozpuszczać części silikonowe i plastikowe, szczgólnie te z gorszej jakości plastiku. Jeśli poejmujecie się samodzielnego czyszczenia czegokolwiek benzyną, sugerujemy zrobić małą próbę aby nie uszkodzić magazynków deformując plastik.

 

Reasumując:

  • nie widzimy przeciwwskazań prze ładowaniem magazynków "o pełna" poczas pierwszego użycia.
  • nie smarujemy magazynków żanymi smarami, czy olejkami silikonowymi.
  • sugerujemy nie namijać magazynków o oporu, a zostawi lekko nieołaowane. Sprężyna posłuży nam zdecyowanie dłużej.
  • zawsze po skończonej grze rozładowujemy kulki z magazynków.
  • jeśli zabrudzą sie magazynki podczas użytkowania nalezy je okłanie wyczyścić.