To, że nie znasz się na serwisie, to nic nie znaczy. To, że nie wiesz co znajduje się w środku repliki, również. Prawdopodobnie jeśli myślisz o tuningu, to masz za sobą przynajmniej kilka „strzelanek” i widzisz już co należałoby poprawić.

Jeśli zepsuła Ci się replika i zamierzasz ją powierzyć nam w celu naprawy, nie musisz nic wiedzieć o zasadzie jej działania . Nie musisz szukać informacji co mogło się zepsuć. Z racji lat doświadczenia, nam będzie zdecydowanie łatwiej ją zdiagnozować oraz naprawić. 

Jeszcze nie dawno strzelała ładnie i daleko, od jakiegoś czasu coraz gorzej. Czym to może być spowodowane?

Prędzej czy później każdy z nas – airsoftowców, staje przed decyzją komu powierzyć serwis repliki.  Decyzję zostawiamy Wam, ponieważ każdy ma inne potrzeby i możliwości, choćby finansowe. W tym artykule chcemy przybliżyć Wam pokrótce temat serwisu/tuningu replik, jego kierunek i możliwości oraz w jaki sposób Wy możecie ułatwić pracę serwisom. Zapraszamy do lektury.

Przymierzając się do zakupu repliki i przeglądając oferty na stronach różnych sklepów na pewno zadajesz sobie pytanie "czy warto", "czy ta replika będzie dobra", "czy to replika dla mnie" itd. Niestety nie da się niestety odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Replik jest mnóstwo - ich rodzajów, producentów, sposobów "zasilania" itd. oraz gusta są najróżniejsze.

Jednemu będzie się podobać replika wykonana z plastiku, inna osoba będzie chciała metalową. Jednej odpowiada ZnAl (najczęściej używany materiał do produkcji replik), a kolejna będzie chciała prawdziwą stal. Przysłowiowy Jak Kowalski będzie chciał replikę w systemie bull-pup, a jego brat bardziej tradycyjną.