To, że nie znasz się na serwisie, to nic nie znaczy. To, że nie wiesz co znajduje się w środku repliki, również. Prawdopodobnie jeśli myślisz o tuningu, to masz za sobą przynajmniej kilka „strzelanek” i widzisz już co należałoby poprawić.

Poniższy schemat nakreśli możliwości tuningu Twojej repliki. Podobnie jak w części pierwszej należy wybrać jeden, maksymalnie dwa rogi trójkąta.

 

Analizując i objaśniając powyższy schemat, widać, że jeśli chcemy uzyskać duży ROF (szybkostrzelność) i połączyć ją z stosunkowo dużą mocą repliki (prędkością wylotową kulki), na pewno układ nie będzie trwały. Łącząc wysokie FPSy z adekwatną do nich wytrzymałością na pewno nie uzyskamy dużej szybkostrzelności, itd.

Jeśli decydujesz się na tuning wystarczy, że określisz w przypadku oddawania repliki na serwis co chcesz w niej poprawić. Czy zależy Ci na większej szybkostrzelności, reakcji na spust (jedno z drugim mocno koreluje), a może na lepszym zasięgu i skupieniu strzału. Może jesteś osobą, której nie zależy tak bardzo na wyśrubowanych FPSach i ROFie, a chcesz się cieszyć długie lata bezawaryjną i nie ciągnącą dodatkowych kosztów repliką?

Nasz serwis zawsze stara się zrównoważyć wytrzymałość repliki (ją stawiamy na pierwszym miejscu)  wraz z jednym z pozostałych rogów „trójkąta”. Także oddając nam karabin, dołożymy wszelkich starać, aby replika działała jak najdłużej bezawaryjnie. 

Aby ułatwić nam pracę prosimy dostarczając repliki na serwis o dołączenie do każdej z nich przygotowanego „zgłoszenia serwisowego”, które można pobrać u nas na stronie.