Jeśli zepsuła Ci się replika i zamierzasz ją powierzyć nam w celu naprawy, nie musisz nic wiedzieć o zasadzie jej działania . Nie musisz szukać informacji co mogło się zepsuć. Z racji lat doświadczenia, nam będzie zdecydowanie łatwiej ją zdiagnozować oraz naprawić. 

Tym bardziej, jeśli jesteś „początkującym” graczem lub wcześniej nie otwierałeś gearboxa, NIE RÓB TEGO!  Natomiast  dobrze by było abyś zapamiętał/a w jakiej sytuacji doszło do awarii. 

Jeśli się z nami skontaktujesz, prawdopodobnie zadamy Tobie kilka pytań zawężających podejrzenia i zakres prac oraz pomagających określić koszty naprawy.

Mieliśmy klientów, którzy chcieli „pomóc” i rozkładali karabiny na części pierwsze. Skutkowało to niestety znacznie wyższymi kosztami naprawy. Przykładowo, zamiast wymienić tylko gumkę Hop-Up (która jest najszybciej zużywającym się elementem repliki - koszt na rok 2020 to ok. 50zł) i zamknąć się w łącznych kosztach rzędu 75zł, byliśmy zmuszeni składać gearboxy, co wiązało się z niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami rzędu 200zł i więcej.

Jeśli już podjąłeś/aś próby samodzielnej naprawy, ale zabrakło doświadczenia, cierpliwości lub czasu, złóż replikę na tyle, na ile jesteś w stanie. Zabezpiecz wszystkie elementy na przykład w worku strunowym i przyklej je taśmą do któregoś z większych elementów.  Przesłanie kompletnej repliki gwarantuje dostarczenie wszystkich jej elementów oraz może skrócić czas naprawy, szczególnie w przypadku mniej standardowych i rzadziej spotykanych karabinów na polu.

Aby ułatwić nam pracę prosimy dostarczając repliki na serwis o dołączenie do każdej z nich przygotowanego „zgłoszenia serwisowego”, które można pobrać u nas na stronie. Zdarzało się bowiem, że repliki były wysyłane do nas przez pośredniczące firmy kurierskie, bez danych właścicieli, bez opisów uszkodzeń i wyznaczonego zakresu prac, co uniemożliwiało nam serwis.