Z pewnością przyjdzie, lub właśnie przyszedł ten dzień, gdzie podejmujesz decyzję o oddaniu repliki na serwis.

Jak to zrobić, aby ułatwić pracę serwisowi? Jakie informacje będą potrzebne? Co sam musisz wiedzieć oddając ją na serwis? Tego dowiesz się z tego krótkiego artykułu.

Za chwilę wypunktujemy kilka ważnych informacji które z jednej strony wydają się oczywiste, ale jak udowadnia praktyka niestety nie dla każdego. Wszystkie informacje uszeregujemy według nas od najważniejszej, jednak żaden z punktów nie będzie zbędny. Każdy serwis, nie tylko nasz, będzie potrzebować kompletu informacji.

 

1. Dane kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu wraz z adresem

Oddając replikę na serwis, zarówno dostarczając ją osobiście jak i wysyłając ZAWSZE dołącz do repliki swoje dane kontaktowe - imię, nazwisko i numer telefonu. 

Jeśli replika ma być zwracana wysyłkowo, dołącz również dane adresowe. W przypadku dostarczenia i odbioru repliki osobiście lub za pośrednictwem osoby trzeciej, na pewno nadmiar danych nie zaszkodzi, ale już nie będzie konieczny. Niektórzy uważają, że dane można wziąć z dokumentu nadania. Owszem. w większości przypadków tak jest, jednak niektórzy przewoźnicy, szczególnie ci mniejsi naklejają na paczki własne etykiety przewozowe, na których oni sami widnieją jako nadawcy.

 

2. Budżet na serwis / tuning repliki.

Ten punkt może być trudniejszy do przewidzenia dla klientów oddających replikę do naprawy. W przypadku zlecenia tuningu punkt ten jest bardziej oczywisty. Zarównie w przypadku naprawy jak i poprawy osiągów dla serwisu jest to jednak niezmiernie ważna informacja. Pozwala dobrać części zamienne na miarę możliwości finansowych właściciela repliki. Rozrzut cen części zamiennych oferowanych na rynku jest ogromny.

Przykład:

W przypadku wymiany lufy wewnętrznej w replice najłatwiej będzie pokazać dlaczego informacja o budżecie jest tak istotna. Na runku możemy spotkać  lufy wewnętrzne w cenie już od kilkunastu / kilkudziesięciu złotych. My jednak bazując na doświadczeniu operujemy przeważnie w kwotach +- 100zł i więcej. Lufy precyzyjne firmy ZC Leopard zaczynają się od kwot rzędu 80-100zł (w zależności od długości lufy), lufy Lay Lax prometheus to kwoty rzędu 350-450zł (stan na początek roku 2022), a PDI sięgają już nawet 850-950zł.

 

3. Cel tuningu.

Cenna dla serwisu jest informacja jakie osiągi ma uzyskać. Nie będziemy się tu dużo rozpisywać, ponieważ artykuły o tuningu są już dostępne na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi:

Serwis/tuning replik – cz. 1 - Wprowadzenie
Serwis/tuning replik – cz. 2 – Serwis/naprawa repliki
Serwis/tuning replik – cz. 3 – Kierunek tuningu repliki

 

4. Formularz zgłoszeniowy.

Oddając replikę na nasz serwis prosimy o wypełnienie, wydrukowanie i dołączenie przygotowanego przez nas formularza zgłoszeniowego. Pozwoli on w prosty sposób zebrać potrzebne nam informacje w jednym miejscu, zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć telefonów lub maili w celu doprecyzowania zakresu prac.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tu: KLIK!